RichardHammond_010_ScienceOfStupid

„ANATOMIA GŁUPOTY WEDŁUG RICHARDA HAMMONDA” W KWIETNIU NA NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

Niefortunny wypadek? A może raczej brak wiedzy bądź wyobraźni? Richard Hammond powraca, by przedstawić widzom naukową analizę znalezionych w sieci filmików, w których coś poszło nie tak. Nowe, jeszcze bardziej zadziwiające odcinki „Anatomii głupoty według Richarda Hammonda” można oglądać od 12 kwietnia, w każdy wtorek, o godz. 21:00 i 21:30 na National Geographic Channel.

Jak się nie było pilnym uczniem w szkole lepiej nie próbować zostać kaskaderem. Richard Hammond po raz kolejny prezentuje najbardziej odważne i szalone materiały wideo odnalezione w sieci, ukazujące nieszczęśliwe wypadki wyczynowców-amatorów. Następnie wyjaśnia przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z nieugiętymi prawami nauki – fizyki, chemii czy biologii. Wykorzystuje w tym celu specjalnie przygotowane animacje, a także emituje materiał filmowy w zwolnionym tempie, omawiając go sekunda po sekundzie.

W każdym z odcinków widzowie zobaczą zmagania „bohaterów” w bardzo różnych sytuacjach – począwszy od pływania na desce surfingowej za motorówką, aż po loty dronem. Z pozoru proste i niewinne czynności, takie jak uderzanie piłki kijem do baseball-a i żart z podciąganiem majtek, przeplatane są z wymagającymi umiejętności wyczynami – lotem paralotnią czy skakaniem ze skał. Wszystkie filmiki są bardzo dokładnie analizowane, aby wykazać co i dlaczego nie wyszło zgodnie z pierwotnym założeniem. Obnażają przy tym brak wyobraźni lub wiedzy ryzykantów. Widzowie z kolei mogą sami przekonać się, jak działają poszczególne zjawiska fizyczne, jak np. przyspieszenie dośrodkowe, prawa dynamiki Newtona, a nawet… eksplozje.

Uwaga! Wyczyny śmiałków, które można zobaczyć w programie, są potencjalnie niebezpieczne i z pewnością nie można ich powtarzać samodzielnie w domu.

„Anatomia głupoty według Richarda Hammonda”, premiery od 12 kwietnia w każdy wtorek, godz. 21:00 i 21:30

Opisy odcinków:

Odcinek 1. Premiera 12 kwietnia, godz. 21:00

Odwrócenie się plecami do praw panujących w przyrodzie może mieć niemiłe skutki. Przekonują się o tym „bohaterowie” pierwszego odcinka, próbujący m.in. latać na paralotni, grać w baseball oraz wykonywać żart z podciągnięciem koledze majtek. Na podstawie wyczynów tych nieszczęśników, Richard Hammond przybliża zasady aerodynamiki, siły rozpędu oraz przyspieszenia dośrodkowego.

Odcinek 4. Premiera 12 kwietnia, godz. 21:30

Siła rozciągania, uderzenia, trzecie prawo dynamiki Newtona? Niektórzy niestety nie uważali w szkole. A na pewno ci, których wyczyny zostaną pokazane w tym odcinku. Zobaczymy, jak można się ośmieszyć i poturbować podczas skakania ze skał, wymachiwania młotem i jazdy na skuterze. Smaczkiem jest akro-joga, czyli połączenie akrobatyki z tradycją indyjską. Niestety, jak wszystkie przytoczone przypadki, nie kończy się ona dobrze.

Odcinek 5. Premiera 19 kwietnia, godz. 21:00

Niektórzy czasem zapominają, jak ważne są zasady bezpieczeństwa. Dołączając do tego lekkomyślność i brak wyobraźni, otrzymamy prawdziwą mieszankę głupoty. Dzisiejsi wyczynowcy pojadą tandemem z podniesionym kołem, pobiegną w ogromnym chomiczym kołowrotku, a także spróbują wspólnych wygłupów na trampolinie.

Odcinek 3. Premiera 19 kwietnia, godz. 21:30

Docieramy do momentu, w którym porzucone zostają rozum, zdrowy rozsądek i poczucie własnego bezpieczeństwa. Przekonali się o tym, co prawda po fakcie, dzisiejsi śmiałkowie. Myśleli, że zjazd rowerem ze schodów, uliczne wyścigi na sankach, a nawet ćwiczenia na drążku, to czynności, które może wykonać każdy. Dla niedowiarków – nie, nie może.

###

National Geographic Channel skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę o otaczającym świecie.  National Geographic Channel angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic Channel oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic Channel to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia.
Więcej informacji na witrynie: www.natgeotv.com/pl.

KONTAKT:

Izabella Siurdyna
PR Manager
FOX International Channels Poland
tel.(+48 22) 378 27 94, tel. kom. +48 697 222 296
email: izabella.siurdyna@fox.com

Agnieszka Pieńczykowska
Charyzma. Doradcy Komunikacji Biznesowej
tel. kom. +48 533 360 700
email: a.pienczykowska@twojacharyzma.pl