CHURCH_2_-_DAY1

Demony i egzorcyści na FOX

Demony i egzorcyści na FOX

Makabryczne zombie na wiele lat opanowały wyobraźnię i serca widzów. Jednak wiele wskazuje na to, że już niebawem ustąpią miejsca… opętanym demonami i  egzorcystom.  Już 4 czerwca (sobota, godz. 22:00) widzowie kanału FOX będą świadkami niezwykłego rytuału wypędzania złych mocy: zobaczą pierwszy odcinek najnowszego serialu twórcy „The Walking Dead” Roberta Kirkmana – „Outcast: Opętanie”.

Pierwszy odcinek „Outcast: Opętanie” zostanie pokazany przez FOX zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA. Twórcy, producenci i krytycy wróżą serialowi duży sukces, dlatego jeszcze przed jego emisją podjęto decyzję o produkcji drugiego sezonu. Pierwszy liczy 10 odcinków.

Serial „Outcast: Opętanie” powstał na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirkmana
i rysownika Paula Azacety pt. „Outcast”. Kirkman, współpracując z showrunnerem Chrisem Blackiem, Davidem Alpertem, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle, jest także  jednym
z producentów wykonawczych. „Outcast: Opętanie” został wyprodukowany przez wytwórnię FOX International Studios i jest pierwszą własną produkcją FOX Networks Group. Prawa do emisji w Stanach Zjednoczonych zakupiła stacja Cinemax, a w Polsce pokaże go tylko kanał FOX.

Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes (Patrick Fugit, znany m.in. z „U progu sławy”, „Zaginiona dziewczyna”). Jego życie naznaczone jest cierpieniem i udręczeniem z powodu opętania  bliskich mu osób. Aby ich chronić, mężczyzna izoluje się od tych, których kocha – prowadzi samotne życie z dala od rodziny i przyjaciół. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce z demonami pomaga mu wielebny Anderson (w tej roli Philip Glenister, „Uwodziciel”, „Życie na Marsie”, „Powstać
z popiołów”
).

Wielu krytyków podkreśla, że pierwszy odcinek jest bardzo wierny komiksowi, który przełożony na język filmu nie stracił nic z niezwykłego, mrocznego klimatu. Także aktorzy znakomicie odnaleźli się w rolach nakreślonych przez Kirkmana i Azacetę w komiksowym pierwowzorze. Duet Fugit – Glenister to para bardzo wyrazistych bohaterów – przyjaciół, którzy zmagają się z własnymi problemami, przeszłością i… demonami. Producenci Sharon Tal Yguado i Dawid Alpert zdradzają, że  poszukiwania  idealnego Kyle’a Barnesa były trudne. Spotkali się z wieloma aktorami, którzy w podobny sposób przedstawili swój pomysł na bohatera – jako neurotycznego, agresywnego faceta. Tymczasem Patrick Fugit wniósł zupełnie inny rodzaj energii i stworzył niezwykły klimat lęku. Jego Kyle jest wrażliwy, niepokojący i przykuwający uwagę, a jednocześnie potrafi być mroczny i zaskakujący.

W serialu zobaczymy także znanego m.in. z serialu „House of Cards” oraz filmów „Siedem”
i „Mechanik” Rega E. Cathey’a (w roli komendanta Gilesa). Jako była żona Kyle’a Barnesa Allison wystąpi Kate Lyn Sheil („House of Cards”, „Zabójczy upał”), natomiast w rolę jego siostry Megan Holter wcieli się Wrenn Schmidt („Zakazane imperium”).

Zobacz mroczny i duszny świat „Outcast: Opętanie”: https://www.youtube.com/watch?v=ysBrDvhjdbA

Premierowy odcinek serialu „Outcast: Opętanie” w sobotę 4 czerwca o 22:00.
Tylko na kanale FOX.

# # #

 

Kontakt prasowy:

Izabella Siurdyna

PR Manager

FOX Networks Group

+48 697 222 296

e-mail: izabella.siurdyna@fox.com

Joanna Dąbek

Grayling Poland

+48 698 112 332

e-mail: joanna.dabek@grayling.com