LEGION - Pictured: Dan Stevens as David Haller. CR: Chris Large/FX

GLOBALNA PREMIERA SERIALU „LEGION”

PREMIERA SERIALU „LEGION” NA ANTENIE WSZYSTKICH STACJI FOX NETWORKS GROUP ODBĘDZIE SIĘ JEDNOCZEŚNIE W PONAD 125 KRAJACH ŚWIATA NA POCZĄTKU 2017 ROKU.

Kanały FOX dostępne poza terytorium Stanów Zjednoczonych zakupiły prawa do międzynarodowej emisji serialu Legion”, wyprodukowanego przez wytwórnię Marvel Television dla spółki FX Productions. Premiera serialu odbędzie się jednocześnie w ponad 125 krajach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie produkcja zostanie wyemitowana na antenie FX Networks. Emisja pierwszego odcinka została zaplanowana na początek 2017 roku. W ubiegłym tygodniu stacja FX Networks potwierdziła produkcję premierowego sezonu.

Pomysłodawcą serialu, który poszerza świat X-Menów jest Noah Hawley. Legion” stanie się kolejnym, kluczowym elementem oferty programowej oraz strategii marketingowej opracowanej z myślą o tak głośnych serialach, jak „The Walking Dead”, „Outcast: Opętanie” czy „Miasteczko Wayward Pines”. Telewizja FOX jest jedną ze stacji o największym zasięgu na świecie. Jej programy są oglądane w 125 krajach i w ponad 250 milionach gospodarstw domowych poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

„Serial Legion przeniesie świat X-Menów na mały ekran, by pokazać jego realia i mieszkańców w nowatorski sposób. Bardzo cieszymy się, że fani X-Menów będą mogli obejrzeć tę najnowszą produkcję w 125 krajach, w których nadawane są kanały FOX” – powiedział Peter Rice, prezes i dyrektor wykonawczy FOX Networks Group.

„Legion”  to opowieść o młodym mężczyźnie obdarzonym ponadludzkimi zdolnościami. Głównym bohaterem serialu jest David Haller. Jako nastolatek borykał się z pierwszymi objawami choroby psychicznej. Po zdiagnozowaniu schizofrenii bohater przez wiele lat leczył się w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Pewnego dnia, dość niecodzienne spotkanie z innym pacjentem uświadamia mu, że głosy, które słyszy i wizje, jakich doświadcza mogą być prawdziwe.

W obsadzie serialu znaleźli się Dan Stevens (Downton Abbe), Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris (Krocząc wśród cieni), Amber Midthunder (Hell or High Water), Katie Aselton (Wirtualna liga) oraz Bill Irwin (Interstellar). Producentami wykonawczymi są Noah Hawley (Fargo), Lauren Shuler Donner (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Deadpool), Bryan Singer (X-Men: Apocalypse, Superman: Powrót), Simon Kinberg (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Marsjanin), Jeph Loeb (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Daredevil, Jessica Jones), Jim Chory (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Daredevil, Jessica Jones) i John Cameron (Fargo, The Big Lebowski).  Serial Legion to najnowszy wspólny projekt Hawley’a i Camerona, którzy pełnili wcześniej obowiązki producentów wykonawczych nagrodzonego Emmy i Złotym Globem serialu FX Fargo .

Zdjęcia do pierwszego sezonu serialu, który zamyka się w ośmiu odcinkach rozpoczną się latem w Vancouver. Międzynarodowa premiera produkcji Marvel Television dla FX Productions została zaplanowana na początek 2017 roku.

# # #

 Kontakt prasowy:

Izabella Siurdyna

PR Manager

FOX Networks Group

+48 697 222 296

e-mail: izabella.siurdyna@fox.com